Czeskie pociągi wjeżdżają do Polski. Szansa na tańsze bilety ?

  • Czeskie pociągi wjeżdżają do Polski
  • Wreszcie konkurencja na szynach
  • Szansa na tańsze bilety?

Jest szansa na obniżkę cen biletów kolejowych i lepsze warunki podróży pociągami z Krakowa i Warszawy do Pragi. Czeski Leo Express planuje uruchomić połączenia kolejowe w Polsce.

Czeski Leo Express szykuje kolejny wjazd na polskie tory. Według ekspertów jego obecność to szansa na obniżkę cen biletów kolejowych i lepsze warunki podróży, które od lat mają nasi sąsiedzi – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Leo Express już w 2013 r. chciał wjechać na polskie tory. Planował uruchomienie kursów na trasach Warszawa – Poznań – Szczecin, Warszawa – Kraków i Warszawa – Katowice – Gliwice. Liczył, że zdobędzie polskich podróżnych wysoką jakością usługi za przystępną cenę. Jak zauważa „GW”, nie był jednak w stanie spełnić warunków wymaganych do otrzymania zgody na działalność w Polsce.

Teraz podejmuje drugą próbę wejścia na nasz rynek. Tym razem chce zacząć od połączeń międzynarodowych, wykorzystując nowe unijne regulacje. Chodzi najprawdopodobniej o połączenia z Krakowa i Warszawy do Pragi.

 

strona przewoźnika on line >>> http://www.le.cz/i.php

 

 

 

One comment

  • kolejorz

    Coś się ruszyło. Czeska firma transportowa Leo Express uzyskała niezbędny do świadczenia przewozów kolejowych w Polsce Certyfikat Bezpieczeństwa w części B. Jest on wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, by możliwe było dopuszczenie pociągów na polskie tory. Leo Express zmienia jednak strategię – nie będzie się już starać o możliwość kursowania swoich pociągów na trasie Warszawa-Katowice-Praga, ale skupi się na połączeniach z innych polskich miast. Szczegóły przedstawi na początku maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.