Lotnisko w Balicach notuje świetne wyniki

Po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska wrzesień był lepszym miesiącem od sierpnia

 

  • Po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska wrzesień był lepszym miesiącem od sierpnia pod względem liczby odprawionych pasażerów.
  • We wrześniu port w Balicach obsłużył ponad 545,8 tys. osób, czyli o 4 tys. więcej niż w sierpniu i o 16 proc. więcej niż we wrześniu 2016 r.

„Po raz pierwszy z usług lotniska skorzystało więcej pasażerów we wrześniu niż w sierpniu, co pokazuje, że coraz więcej pasażerów korzysta z urlopu również we wrześniu” – ocenił 3 października prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jak dodał, we wrześniu wzrosła także liczba pasażerów podróżujących prosto z Krakowa w celach biznesowych do: Paryża, Kopenhagi, Amsterdamu, Wiednia, Oslo i Londynu.

W minionym miesiącu odnotowano łącznie ponad 4,2 tys. operacji startów i lądowań, tj. o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Łącznie od 1 stycznia do 30 września 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło 4,350 mln pasażerów (585 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), co daje wzrost na poziomie 16 proc. Prognoza na cały br. zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim, który potrwa do ostatniej soboty października, pasażerowie krakowskiego lotniska mogą korzystać z 83 połączeń oferowanych przez 19 przewoźników.

 

 

/źródło: portal samorządowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.