MPK Kraków uruchomiła wyszukiwarkę rzeczy zgubionych

MPK Kraków uruchomiła wyszukiwarkę rzeczy zgubionych

 

Na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl dla pasażerów została uruchomiona specjalna wyszukiwarka rzeczy zagubionych. Aby sprawdzić czy przedmiot, który pasażer zapomniał zabrać wysiadając z tramwaju czy autobusu trafił do Biura Rzeczy Znalezionych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, wystarczy na stronie odnaleźć zakładkę Biuro Rzeczy Znalezionych – http://www.mpk.krakow.pl/pl/biuro-rzeczy-znalezionych-2/.

Następnie w odpowiednie pole należy wpisać nazwę zgubionego przedmiotu. Można też określić przedział czasowy kiedy to się stało oraz numer linii.

Dzięki wyszukiwarce pasażer dowie się także, czy dana rzecz została przekazana do innej instytucji, czyli Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa lub Policji (zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy o większej wartości są przekazywane do UMK, a dokumenty na Policję).

Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK SA w Krakowie znajduje się ok. 6 tys. przedmiotów. Każdego dnia w tramwajach i autobusach prowadzący znajdują co najmniej kilkanaście rzeczy pozostawionych przez pasażerów.

Do odebrania jest np. uzda zgubiona w autobusie 169, obraz, który komuś zawieruszył się w tramwaju nr 14, a także bluzka, którą zostawiła pasażerka lub pasażer jadący autobusem 601. Krakowscy użytkownicy komunikacji miejskiej gubią zwykle rękawiczki, czapki, szaliki (czasem w zestawach), parasole i portfele, ale też siatki i worki z tajemniczą zawartością. Co ciekawe, najwyraźniej dużo łatwiej zgubić coś w tramwaju niż w autobusie. Najbardziej pechowa jest pod tym względem „4”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.