Własna firma: Bóg Wie Co

 

krowoderska-28-polska-marka-bog-wie-co-polish-design-krakow

  • BÓG WIE CO – polski design i marka
  • sklep firmowy na ul. Krowoderskiej 28 w Krakowie
  • polska autorska marka ubrań i akcesoriów

Brać sprawy w swoje ręce i rozwijać własny biznes nie jest w Polsce łatwo. To wiemy wszyscy, ale całe szczęście przybywa odważnych ludzi którzy zakładają własne biznesy. Coraz więcej w tej grupie jest odważnych i przedsiębiorczych kobiet. Przedstawiamy polską markę odzieżową o przewrotnej nazwie BÓG WIE CO założoną i prowadzoną przez Sonie Świacką.

 

POMYSŁ.

Pomysł ewaluował. Najpierw myśleliśmy tylko o T-shirtach, ale od razu zaczęły powstawać sukienki. T-shirt, bluza i sukienka to były trzy pierwsze produkty, które wyszły jednocześnie. Z miesiąca na miesiąc poszerzaliśmy asortyment. Do dziś pojawiło się kilkanaście modeli sukienek, spódnice, spodnie, sweterki, bluzki, także marynarki i płaszcze. Co jakiś czas wypuszczamy tez jakieś nowości do akcesoriów.

Swojego czasu można było u nas dostać także specjalną kolekcję dżemów o 7 różnych smakach i nazwach np. „Dżem jak co dżem”, „Dżem nasz powszedni”, „Dżemtelmen”, a nawet słoiczek sosu chilli o nazwie „Chilli S.O.S”. Lubimy zabawy słowem. Lubimy współpracować z innymi lokalnymi markami. Na przykład dżemy powstały jako kooperacja ze Stowarzyszeniem, które zatrudnia osoby niepełnosprawne w Policach pod Szczecinem. Wtedy działaliśmy głównie w Szczecinie. Teraz działamy więcej w Krakowie i współpracujemy z lokalnymi producentami np. ze szwalnią, drukarnią, hafciarnią czy z Anią, która ręcznie wykonuje biżuterię.

dzem-session-bog-wie-co

PRODUKT.

Szyjemy wyłącznie z polskich materiałów, wszystko powstaje w Polsce. W różnych miastach. Najchętniej współpracujemy z „sąsiadami”, ale nie zawsze się da – mam tu na myśli specjalizacje. Np. nerki szyjemy w Częstochowie, bo tamtejsza szwalnia się w tym specjalizuje i robi to solidnie. Wiele jednak rzeczy powstaje „ręcznie”. Na jednej maszynie, przez jedną osobę od początku do końca. Tak powstają np. wszystkie kosmetyczki, torby na ramię, kopertówki, kominy, a nawet płaszcze. Dbamy o szczegóły, niektórymi detalami zaskakujemy klientów. Są nimi np. cytaty z Biblii, które umieszczamy na metkach przyczepionych do produktów.

plaszcz-kieszen-szary-jodelka-bog-wie-co

CENY.

Przykładowe ceny:

T-shirt- 65 zł

Bluza- 110 zł

Sukienka- 119 zł

Nerka- 69 zł

Czapka- 49 zł

Kopertówka- 39 zł

Kosmetyczka- 25 zł

Bransoletka paski- 49 zł

Bransoletka na rzemyku- 20 zł

Spinki do mankietów- 55 zł

Płaszcz- 450 zł

Spódnica- 145 zł

Torba bawełniana- 25 zł

Kolczyki- 29 zł

Bluza czarna męska Bóg wie co

NAZWA.

Nazwa marki to połączenie utartego potocznego znaczenia „nie wiadomo co” z głębszym pierwotnym rozumieniem dosłownym. To dosłowne można medytować w nieskończoność… Lubimy dodawać hasło „Nie musisz wiedzieć wszystkiego – Bóg wie co”. To ma inspirować do zaufania Opatrzności, do poluzowania postawy kontrolowania wszystkiego. Bez przekonania, że „Bóg wie co”, ciężko jest żyć w poczuciu bezpieczeństwa. Tak więc przypominamy o takiej możliwości i zachęcamy 🙂 .

 

bluza-czarna-meska-bog-wie-co-2

 

PLANY.

Co do planów na sprzedaż, nie lubię o tym mówić, bo planowanie sprzedaży to nasza pięta achillesowa. Z wielkich planów nieraz wyszło nam nic, a z malutkich kroczków tip-top z reguły coś nam wychodzi.

Chcielibyśmy otworzyć takie miejsce, gdzie byłaby nasza odzież z akcesoriami i do tego stoliki przy fotelach, kawa, herbata, ciasto. Najchętniej jeszcze książki do poczytania. Takie miejsce do zatrzymania się na dłuższą chwilę. To pozostaje na razie w sferze marzeń, gdyż obracamy małym kapitałem i działamy, jak już wspominałam, małymi krokami.

krakow-polska-marka-sklep-bog-wie-co

 

 

kontakt:

BÓG WIE CO, Kraków, ul. Krowoderska 28

Strona: www.bogwieco.com

FB: Bóg wie co

Instagram: Bogwieco

 


 

BÓG WIE CO to marka odzieży i akcesoriów, która łączy lokalną produkcję i świadomy handel z awangardowym stylem i wysoką jakością wykonania. Estetyka produktów odzwierciedla potrzebę prostoty i wygody, wnosząc jednocześnie unikalny zestaw kolorów i wyraźną grafikę. Nazwa BÓG WIE CO jest grą słów pomiędzy „nie wiadomo co” a głębszym znaczeniem, interpretowanym przez twórców marki w duchu chrześcijańskiego zaufania.


Marka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą jakość i świadomą umiarkowaną konsumpcję. Powstała w grudniu 2013 roku w Szczecinie. Jednym z założeń jest sprawiedliwy handel, który wyraża się w przekonaniu, że człowiek jest ważniejszy od zysku. BÓG WIE CO rozszerza tę zasadę i ogranicza cały proces produkcji do lokalnych zakładów, aby uniknąć generowania zysków na tańszej sile roboczej (Azja) oraz pokazać prawdziwą wartość produktu (jego cena odzwierciedla pracę nad nim kilku osób, a nie tylko marżę pośrednika).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.